LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Symflusal (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Symflusal (Rp) proszek do inhalacji 250 µg + 50 µg/dawkę 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
12,17
0,00
Cena
100% (zł):
87,29
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Symflusal (Rp) proszek do inhalacji 500 µg + 50 µg/dawkę 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
13,75
0,00
Cena
100% (zł):
104,54
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Symflusal

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

SymPhar Sp. z o.o.

Co zawiera Symflusal?

Lek Symflusal występuje w postaci proszku do inhalacji w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Symflusal 250 + 50
    1 gotowa do użycia dawka leku zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Symflusal 500 + 50
    1 gotowa do użycia dawka leku zawiera 500 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
    Lek zawiera laktozę - w przypadku stwierdzenia wcześniej u pacjenta nietolerancji niektórych cukrów przed zastosowaniem leku konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Jak działa Symflusal?

Lek Symflusal zawiera dwa składniki - propionian flutykazonu i salmeterol. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Symflusal?

Lek Symflusal jest stosowany w celu zapobieganoa zaburzeniom oddychania w astmie lub w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc - POChP (w tej chorobie stosowany jest Symflusal 500 + 50). Lek musi być stosowany każdego dnia - nawet gdy objawy choroby nie występują - aby zapewnić właściwą kontrolę astmy lub POChP.

Jak stosować Symflusal?

Dawkę leku Symflusal właściwą dla każdego pacjenta określa lekarza na podstawie stopnia ciężkości choroby. Dawkowanie leku jest nadzorowane przez lekarza przez cały czas terapii. Pacjent nie może samodzielnie zmieniać dawki leku przepisanej przez lekarza. Nie należy także przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, ze względu na ryzyko nasilenia się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, regularnie każdego dnia. Urządzenie do inhalacji Elpenhaler zapewnia jednoczesne, wziewne użycie obu składników leku w postaci proszku do inhalacji. Należy przestrzegać zaleceń obsługi urządzenia przedstawionych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości związanych z prawidłowym stosowaniem urządzenia do inhalacji należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego. Po każdej inhalacji leku należy wypłukać jamę ustną wodą aby zapobiec wystąpieniu chrypki i pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Symflusal?

Jeśli pacjent zapomni o zastosowaniu dawki leku, powinien zastosować następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Symflusal nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu lub salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Symflusal nie należy stosować w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Symflusal?

Przed przepisaniem leku Symflusal należy zweryfikować wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz przedstawi zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli przebiegu leczenia. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem w każdej sytuacji, gdy ma wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku. Jeśli podczas stosowania leku nastąpi nasilenie objawów lub pogorszenie kontroli choroby, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Leku Symflusal nie należy stosować do przerywania nagłych napadów duszności lub świszczącego oddechu - w takich przypadkach należy zastosować szybko działający lek rozszerzający oskrzela (np. salbutamol); taki lek pacjent powinien mieć zawsze przy sobie. Należy skontaktować się z lekarzem w sytuacji, gdy podczas stosowania leku pojawi się nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.

Jak stosować Symflusal z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Symflusal w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Symflusal u kobiet w ciąży lub u kobiet karmiących piersią decyduje lekarz po przeanalizowaniu wszystkich okoliczności indywidualnie dla każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Symflusal?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się w czasie terapii lekiem Symflusal, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania leku. Lekarz zaleci do leczenia najmniejszą dawkę leku Symflusal zapewniającą kontrolę astmy lub POChP, co zmniejszy ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Symflusal należy odstawić i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak: świszczący oddech, kaszel, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, swędzenie i wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Symflusal?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Symflusal wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Symflusal wpływał na dolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Symflusal?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Symflusal - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem