LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Hiconcil combi (Amoxicillin and clavulanic acid)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Hiconcil combi (Rp) tabletki powlekane 500 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,37
Cena
100% (zł):
17,37
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Hiconcil combi (Rp) tabletki powlekane 875 mg + 125 mg 14 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
14,50
0,00
Cena
100% (zł):
29,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Hiconcil combi (Rp) proszek do sporządzania zawiesiny doustnej 400 mg + 57 mg/5 ml 1 but. 70 ml
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
7,53
0,00
Cena
100% (zł):
15,05
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hiconcil combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka d.d., Novo mesto

Co zawiera Hiconcil combi?

Lek Hiconcil combi występuje w postaci tabletek (dwie dawki) oraz zawiesiny doustnej. Wszystkie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Hiconcil combi tabletki
    1 tabletka powlekana zawiera 500 mg amoksycyliny (w postaci amoksycyliny trójwodnej) oraz 125 mg kwasu klawulanowego (w postaci klawulanianu potasu). 1 tabletka powlekana zawiera 875 mg amoksycyliny (w postaci amoksycyliny trójwodnej) oraz 125 mg kwasu klawulanowego (w postaci klawulanianu potasu).
  • Hiconcil combi zawiesina doustna
    5 ml sporządzonej zawiesiny doustnej zawiera 400 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 57 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianu potasu. Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.

Jak działa Hiconcil combi?

Lek Hiconcil combi jest antybiotykiem działającym bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwa składniki - amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do penicylin i jej działanie niekiedy może być zahamowane, czemu przeciwdziała drugi składnik leku - kwas klawulanowy.

Kiedy stosować Hiconcil combi?

Lek Hiconcil combi jest stosowany w leczeniu następujących zakażeń: zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych, zakażenia dróg oddechowych, zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia kości i stawów, zakażenia stomatologiczne.

Jak stosować Hiconcil combi?

Dawkę leku Hiconcil combi odpowiednią w danym zakażeniu określa lekarz. Przyjmowanie leku należy kontynuować przez czas określony przez lekarza.

Sposób podawania

Tabletki
Tabletki należy przyjmować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem. Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne, odstępy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby; nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.
Zawiesina doustna
Przed podaniem każdej dawki należy zawsze dobrze wstrząsnąć butelką ze sporządzoną zawiesiną. Zawiesinę należy przyjmować na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem. Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne, odstępy pomiędzy dawkami podawanymi w ciągu doby; nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny. Do opakowania leku dołączona jest strzykawka dozująca, którą można odmierzyć od 0,5 ml do 5 ml zawiesiny co 0,5 ml.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Hiconcil combi?

W razie pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć w momencie przypomnienia. Nie należy przyjmować kolejnej dawki zbyt wcześnie - należy odczekać około 4 godzin przed przyjęciem kolejnej dawki. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Hiconcil combi nie może być stosowany?

Leku Hiconcil combi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (amoksycylinę i kwas klawulanowy), penicylinę lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta kiedykolwiek stwierdzono ciężkie reakcje uczuleniowe na jakikolwiek inny antybiotyk.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Hiconcil combi?

Po przeanalizowaniu przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Hiconcil combi lekarz przepiszę odpowiednią dawkę dla pacjenta. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku i przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących czasu leczenia.

Jak stosować Hiconcil combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Hiconcil combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz może podjąć decyzję o leczeniu lekiem Hiconcil combi kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Hiconcil combi?

Możliwe działania niepożądane związane z leczeniem antybiotykiem Hiconcil combi są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Hiconcil combi i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: obrzęk twarzy lub okolicy ust (obrzęk naczynioruchowy) powodujący trudności z oddychaniem, wysypka skórna; zapalenie jelita grubego powodujące wodnistą biegunkę zazwyczaj z domieszką krwi i śluzu, bólem brzucha i (lub) gorączką; ciężkie reakcje skórne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Hiconcil combi?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Hiconcil combi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Hiconcil combi może powodować działania niepożądane zaburzające zdolność prowadzenia pojazdów - w razie pojawienia się takich objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, chyba że pacjent czuje się dobrze.

Jak przechowywać Hiconcil combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Tabletki należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Suchy proszek do sporządzania zawiesiny należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią; przygotowaną zawiesinę należy przechowywać w lodówce (2-8ºC) i zużyć w ciągu 7 dni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Hiconcil combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem