LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lenalidomide Sandoz (Lenalidomide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lenalidomide Sandoz (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Sandoz (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Sandoz (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Sandoz (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lenalidomide Sandoz

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sandoz GmbH

Co zawiera lek Lenalidomide Sandoz?

Lek Lenalidomide Sandoz jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu. Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Lenalidomide Sandoz?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Lenalidomide Sandoz?

Lek Lenalidomide Sandoz jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- szpiczaka mnogiego,
- zespołów mielodysplastycznych,
- chłoniaka z komórek płaszcza,
- chłoniaka grudkowego.

Jak stosować lek Lenalidomide Sandoz?

Dawkowanie leku Lenalidomide Sandoz, sposób podawania i czas trwania leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Kapsułki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Lek należy przyjmować w wyznaczonych dniach w przybliżeniu o tej samej porze. Kapsułkę należy połknąć w całości, najlepiej popijając wodą. Kapsułek nie wolno przełamywać, otwierać ani żuć. Jeśli dojdzie do kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki leku ze skórą, należy natychmiast dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lenalidomide Sandoz?

Jeśli pacjent pominął przyjęcie leku Lenalidomide Sandoz o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, powinien natychmiast przyjąć lek. Jeśli pacjent pominął przyjęcie leku Lenalidomide Sandoz o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło ponad 12 godzin, nie powinien przyjmować pominiętej dawki leku i przyjąć kolejną dawkę leku następnego dnia o wyznaczonej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lenalidomide Sandoz nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku Lenalidomide Sandoz, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży albo planuje ciążę.
Lek Lenalidomide Sandoz nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lenalidomide Sandoz?

Terapia z zastosowaniem leku Lenalidomide Sandoz jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Lenalidomide Sandoz lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia pacjent może zostać poddany ocenie pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. Przed rozpoczęciem stosowania leku Lenalidomide Sandoz i w trakcie leczenia pacjent będzie poddawany regularnym badaniom krwi. Nie należy oddawać krwi podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po jego zakończeniu. Kobiety, które są w ciąży lub podejrzewają że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Lenalidomide Sandoz z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lenalidomide Sandoz w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno przyjmować leku Lenalidomide Sandoz, jeśli pacjentka jest w ciąży, gdyż może on działać szkodliwie na płód. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza, czy możliwe jest zajście przez nią w ciążę, nawet jeśli sama uważa to za nieprawdopodobne. Jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym, będzie wykonywała testy ciążowe pod nadzorem lekarza (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia), chyba że lekarz potwierdzi wykonanie zabiegu sterylizacji jajowodowej. Pacjentkom nie wolno zajść w ciążę podczas stosowania leku Lenalidomide Sandoz, stąd kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży określone przez lekarza (przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i do co najmniej 4 tygodni po zakończeniu leczenia). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Lenalidomide Sandoz, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.
Mężczyźni przyjmujący lek Lenalidomide Sandoz również muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji. Jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej antykoncepcji, pacjent musi stosować prezerwatywy w czasie leczenia i przez co najmniej 7 dni po jego zakończeniu, nawet jeśli miał wykonaną wazektomię. Jeśli partnerka mężczyzny, który jest leczony lekiem Lenalidomide Sandoz, zajdzie w ciążę, powinna niezwłocznie poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas przyjmowania leku Lenalidomide Sandoz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lenalidomide Sandoz?

Działania niepożądane występujące podczas terapii lekiem Lenalidomide Sandoz są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać stosowanie leku Lenalidomide Sandoz i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się poważne objawy niepożądane, takie jak: ciężka reakcja alergiczna (z objawami takimi jak: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk oczu, ust lub twarzy, trudności w oddychaniu); zespół Stevensa-Johnsona lub toksyczna rozpływna martwica naskórka (z wysypką rozszerzającą się na obszar całego ciała i przebiegającą ze znaczną utratą naskórka); wysypka polekowa z eozynofilią i objawami układowymi określana również jako zespól DRESS (z objawami takimi jak: rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lenalidomide Sandoz?

W sytuacji przyjęcia większej niż przepisana ilości kapsułek konieczny jest natychmiastowy kontakt z lekarzem.

Czy lek Lenalidomide Sandoz wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli po zastosowaniu leku Lenalidomide Sandoz u pacjenta wystąpią zawroty głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia równowagi lub niewyraźne widzenie, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Lenalidomide Sandoz?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lenalidomide Sandoz - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lenalidomide Sandoz - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem