LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Neurol (Alprazolam)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Neurol 0,25 (Rp) tabletki 0,25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Neurol 1,0 (Rp) tabletki 1 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
49,00
Cena
100% (zł):
49,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Neurol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera lek Neurol?

Lek Neurol to tabletki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 0,25 mg lub 1 mg alprazolamu. Tabletkę w dawce 1 mg można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjent ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinien skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Jak działa lek Neurol?

Alprazolam należy do grupy leków nazywanych benzodiazepinami i wykazuje działanie przeciwlękowe.

Kiedy stosować lek Neurol?

Lek Neurol przyjmowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów stanów lękowych u dorosłych, ale tylko w sytuacjach, w których objawy są nasilone, uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie lub są bardzo uciążliwe dla pacjenta.

Jak stosować lek Neurol?

Lekarz określa dawkę leku Neurol odpowiednią dla każdego pacjenta oraz czas terapii, w zależności od nasilenia objawów. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Leczenie może być przerwane tylko po decyzji lekarza, który ustali sposób stopniowego zmniejszania dawki leku.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować przed posiłkiem lub w trakcie posiłku, popijając niewielką ilością płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Neurol?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Neurol nie może być stosowany?

Leku Neurol nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (alprazolam), inne benzodiazepiny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Neurol nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Neurol?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Neurol potrzebna jest ocena stanu pacjenta oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz przeanalizuje także wszystkie leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz przekaże zalecenia o ograniczonym czasie terapii, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku i nie przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Całkowity czas leczenia nie powinien przekraczać 2-4 tygodni. Stan pacjenta i potrzeba przedłużania leczenia będą regularnie oceniane przez lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Lek Neurol może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne. Jeśli wystąpi niepokój ruchowy, pobudzenie psychoruchowe, drażliwość, agresja, urojenia, gniew, koszmary senne, omamy, psychozy, niewłaściwe zachowanie lub inne zaburzenia zachowania należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Neurol przed planowaną operacją. W okresie stosowania leku Neurol nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Neurol z innymi lekami?

Lek Neurol może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Neurol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje kobiety w ciąży lub karmiące piersią, czy lek Neurol może być stosowany w tym okresie.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Neurol?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Neurol są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. W razie utrzymywania się lub uciążliwości działań niepożądanych należy poinformować o tym lekarza. Wystąpienie niektórych działań niepożądanych zależy od osobniczej podatności pacjenta oraz podanej dawki leku. Działania niepożądane zwykle obserwuje się na początku terapii i ustępują one w trakcie trwania leczenia. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne. Jeśli dojdzie do wytworzenia uzależnienia fizycznego nagłe przerwanie przyjmowania leku Neurol może wywołać objawy odstawienia: ból głowy, ból mięśni, nasilony lęk, uczucie napięcia, pobudzenie, dezorientację, drażliwość, upośledzenie słuchu, sztywność i mrowienie kończyn, nadwrażliwość na światło, hałas i dotyk, omamy, bezsenność i zmiany nastroju.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Neurol?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Neurol wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Neurol może zaburzać sprawność psychofizyczną - w czasie stosowania leku Neurol nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Neurol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Neurol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem