LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Omeprazol Medreg (Omeprazole)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Omeprazol Medreg (Rp) kapsułki dojelitowe twarde 20 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
8,00
Cena
100% (zł):
8,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Omeprazol Medreg

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medreg s.r.o.

Co zawiera lek Omeprazol Medreg?

Lek Omeprazol Medreg występuje w postaci kapsułek dojelitowych. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka dojelitowa zawiera 20 mg omeprazolu. Lek zawiera sacharozę - jeśli stwierdzona została wcześniej nietolerancja niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa lek Omeprazol Medreg?

Omeprazol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami pompy protonowej. Jego działanie polega na hamowaniu wydzielania kwaśnego soku żołądkowego.

Kiedy stosować lek Omeprazol Medreg?

Lek Omeprazol Medreg jest stosowany u pacjentów dorosłych w leczeniu następujących chorób:
- choroba refluksowa przełyku (GORD);
- owrzodzenia dwunastnicy lub owrzodzenie żołądka;
- owrzodzenia zakażone bakteriami Helicobacter pylori;
- owrzodzenia spowodowane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) oraz zapobieganie rozwojowi owrzodzeń podczas przyjmowania NLPZ;
- zespół Zollingera-Ellisona.
Lek Omeprazol Medreg jest stosowany u dzieci w wieku powyżej 4 lat i młodzieży w leczeniu owrzodzeń zakażonych bakteriami Helicobacter pylori.
Lek Omeprazol Medreg jest stosowany u dzieci w wieku powyżej 1 roku oraz o masie ciała co najmniej 10 kg w leczeniu choroby refluksowa przełyku (GORD).

Jak stosować lek Omeprazol Medreg?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Omeprazol Medreg dla każdego wskazania oraz czas leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Zaleca się przyjmowanie leku rano. Kapsułki można przyjmować z posiłkiem lub na czczo. Kapsułki należy połykać w całości, popijając połową szklanki wody. Kapsułek nie należy żuć ani kruszyć przed połknięciem.
Pacjenci dorośli lub dzieci, którzy mają problemy z połykaniem kapsułek, mogą otworzyć kapsułkę i połknąć jej zawartość bezpośrednio, popijając szklanką wody lub wsypać zawartość do szklanki wody niegazowanej, dowolnego kwaśnego soku owocowego (np. jabłkowego, pomarańczowego lub ananasowego) lub do musu jabłkowego. Przed wypiciem mieszaninę należy zawsze wymieszać; mieszaninę należy wypić od razu po sporządzeniu lub przed upływem 30 minut. Należy dobrze wypłukać szklankę wodą w ilości pół szklanki i wypić ten płyn. Cząstek stałych z lekiem nie należy żuć ani kruszyć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Omeprazol Medreg?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć pominiętą dawkę natychmiast po przypomnieniu sobie o niej. Jeśli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Omeprazol Medreg nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (omeprazol), na inne inhibitory pompy protonowej (np. pantoprazol, lanzoprazol, rabeprazol, esomeprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku Omeprazol Medreg, jeśli pacjent przyjmuje lek zawierający nelfinawir (używany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).
Leku Omeprazol Medreg nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 1 roku lub o masie ciała poniżej 10 kg.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Omeprazol Medreg?

Przez zaordynowaniem leczenia lekiem Omeprazol Medreg lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku ustali zasady kontroli leczenia. Nie należy przyjmować dawek większych niż zalecone przez lekarza. Ponieważ przyjmowanie leku Omeprazol Medreg może nieznacznie zwiększyć ryzyko złamania kości biodrowej, kości nadgarstka lub kręgosłupa (zwłaszcza w przypadku stosowania leku przez okres dłuższy niż rok), pacjenci z osteoporozą lub przyjmujący kortykosteroidy powinni poinformować o tym lekarza. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Omeprazol Medreg z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Omeprazol Medreg w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowania leku Omeprazol Medreg u kobiety, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Omeprazol Medreg?

Podczas przyjmowania leku Omeprazol Medreg mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Często mogą wystąpić: ból głowy, biegunka, ból żołądka, zaparcie, wzdęcia, nudności lub wymioty, łagodne polipy żołądka. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowania leku Omeprazol Medreg i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: objawy ciężkiej reakcji alergicznej (takie jak: obrzęk warg, języka i gardła, wysypka skórna, utrudnienie przełykania); zaczerwienienie skóry z powstawaniem pęcherzy lub złuszczaniem skóry; objawy zaburzeń czynności wątroby (takie jak: zażółcenie skóry, ciemny mocz oraz zmęczenie).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Omeprazol Medreg?

W przypadku zastosowania większej ilości leku niż zalecona należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Omeprazol Medreg wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Omeprazol Medreg mogą wystąpić zawroty głowy lub zaburzenia widzenia - w przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Jak przechowywać lek Omeprazol Medreg?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Omeprazol Medreg - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem