LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Accord (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Accord (Rp) tabletki 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abiraterone Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare S.L.U.

Co zawiera lek Abiraterone Accord?

Lek Abiraterone Accord to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Accord?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Accord?

Lek Abiraterone Accord stosuje się w leczeniu dorosłych mężczyzn z przerzutowym rakiem gruczołu krokowego.
Gdy lek Abiraterone Accord jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią supresji androgenowej (jest to terapia zmniejszająca stężenie testosteronu).
Lek Abiraterone Accord stosuje się w skojarzeniu z lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Accord?

Lekarz zaleci odpowiednie dawkowanie leku Abiraterone Accord razem z lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon. Leczenie należy prowadzić tak długo jak to zalecił lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku Abiraterone Accord lub prednizonu, lub prednizolonu bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Leku Abiraterone Accord nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości i popijać wodą. Tabletek nie należy rozkruszać przed połknięciem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Accord?

Jeśli pacjent pominie dawkę leku Abiraterone Accord, prednizonu lub prednizolonu, powinien przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Accord, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Accord nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Accord nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku w przypadku występowania ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Leku Abiraterone Accord nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Accord?

Przed przepisaniem terapii z zastosowaniem leku Abiraterone Accord lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pojawią się wątpliwości dotyczące stosowania tego leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed wprowadzeniem leczenia należy zgłosić lekarzowi obecność jakichkolwiek chorób serca lub naczyń krwionośnych (w tym zaburzeń rytmu serca). Podczas leczenia lekarz będzie zlecał okresowe badania krwi w celu sprawdzenia wpływu leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Accord z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Accord z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Accord nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Accord w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Accord nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która jest w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Accord?

W ulotce dołączonej do opakowania opisane są działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Abiraterone Accord. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Abiraterone Accord i niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeśli podczas leczenia pojawią się: objawy obniżonego stężenia potasu we krwi (w tym: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni lub kołatanie serca); objawy zaburzenia czynności wątroby (takie jak: zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Accord?

Jeśli pacjent przyjmie większą ilość leku niż przepisana przez lekarza, powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone Accord wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Accord nie wpływa na prowadzenie pojazdów, posługiwanie się narzędziami i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Accord?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Le ten nie wymaga szczególnych warunków przechowywania.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abiraterone Accord - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abiraterone Accord - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem