LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone G.L. Pharma (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone G.L. Pharma (Rp) tabletki 250 mg 120 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Abiraterone G.L. Pharma (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abiraterone G.L. Pharma

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

G.L. Pharma GmbH

Co zawiera lek Abiraterone G.L. Pharma?

Lek Abiraterone G.L. Pharma to tabletki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 250 mg octanu abirateronu. 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone G.L. Pharma?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone G.L. Pharma?

Lek Abiraterone G.L. Pharma stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka prostaty z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Abiraterone G.L. Pharma jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
W trakcie stosowania tego leku lekarz zaleci także stosowanie innego leku zawierającego prednizon lub prednizolon w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone G.L. Pharma?

Lekarz zaleci odpowiednie dawkowanie leku Abiraterone G.L. Pharma razem z lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon. Leczenie należy prowadzić tak długo jak to zalecił lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku Abiraterone G.L. Pharma lub prednizonu, lub prednizolonu bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Leku Abiraterone G.L. Pharma nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Nie należy rozkruszać tabletek przed połknięciem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone G.L. Pharma?

W razie pominięcia dawki leku Abiraterone G.L. Pharma, prednizonu lub prednizolonu, należy przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone G.L. Pharma, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone G.L. Pharma nie może być stosowany?

Leku Abiraterone G.L. Pharma nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby.
Leku Abiraterone G.L. Pharma nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone G.L. Pharma?

Przed przepisaniem terapii z zastosowaniem leku Abiraterone G.L. Pharma lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem należy poinformować lekarza o występowaniu jakichkolwiek chorób serca (w tym zaburzeń rytmu serca) lub chorób naczyń krwionośnych. W trakcie leczenia lekarz będzie okresowo zlecał badania krwi w celu sprawdzenia wpływu leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone G.L. Pharma z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone G.L. Pharma z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone G.L. Pharma nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone G.L. Pharma w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone G.L. Pharma nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która jest w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien używać prezerwatywy lub inne skuteczne metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone G.L. Pharma?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Abiraterone G.L. Pharma. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Abiraterone G.L. Pharma i jak najszybciej porozumieć się z lekarzem, jeśli podczas leczenia pojawią się objawy obniżonego stężenia potasu we krwi (w tym: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni lub kołatanie serca) albo objawy zaburzeń czynności wątroby (takie jak: zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone G.L. Pharma?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone G.L. Pharma wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone G.L. Pharma nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów, posługiwanie się narzędziami i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone G.L. Pharma?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abiraterone G.L. Pharma - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abiraterone G.L. Pharma - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem