LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Abiraterone Pharmascience (Abiraterone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Abiraterone Pharmascience (Rp) tabletki powlekane 500 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Abiraterone Pharmascience

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pharmascience International Ltd.

Co zawiera lek Abiraterone Pharmascience?

Lek Abiraterone Pharmascience to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg octanu abirateronu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzona została wcześniej nietolerancja niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Abiraterone Pharmascience?

Octan abirateronu jest lekiem przeciwnowotworowym, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Działanie to może spowolnić rozwój raka prostaty.

Kiedy stosować lek Abiraterone Pharmascience?

Lek Abiraterone Pharmascience stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka prostaty z przerzutami do innych części ciała.
Gdy lek Abiraterone Pharmascience jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).
Lek Abiraterone Pharmascience stosuje się razem z innym lekiem o nazwie prednizon lub prednizolon, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Jak stosować lek Abiraterone Pharmascience?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Abiraterone Pharmascience oraz czas leczenia. Lek Abiraterone Pharmascience przyjmuje się razem z lekiem zawierającym prednizon lub prednizolon. Nie należy przerywać przyjmowania leku Abiraterone Pharmascience lub prednizonu, lub prednizolonu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Leku Abiraterone Pharmascience nie wolno przyjmować razem z jedzeniem. Lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Tabletki należy połykać w całości i popijać wodą. Przed połknięciem tabletek nie należy rozkruszać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Abiraterone Pharmascience?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Pharmascience, prednizon lub prednizolon, powinien przyjąć zwykłą dawkę następnego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek Abiraterone Pharmascience, prednizon lub prednizolon przez okres dłuższy niż jeden dzień, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Abiraterone Pharmascience nie może być stosowany?

Leku Abiraterone Pharmascience nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (octan abirateronu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby.
Lek Abiraterone Pharmascience nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Abiraterone Pharmascience?

Przed zaordynowaniem leku Abiraterone Pharmascience konieczne jest przeanalizowanie przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent będzie miał jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Abiraterone Pharmascience należy poinformować lekarza o występowaniu jakichkolwiek zaburzeń serca (w tym zaburzeń rytmu serca) lub zaburzeń naczyń krwionośnych. Podczas stosowania leku u pacjenta będą okresowo wykonywane badania krwi, aby sprawdzić wpływ leku na wątrobę.

Jak stosować lek Abiraterone Pharmascience z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Abiraterone Pharmascience z jedzeniem i piciem?

Leku Abiraterone Pharmascience nie wolno przyjmować razem z jedzeniem - przyjmowanie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Czy można stosować lek Abiraterone Pharmascience w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Abiraterone Pharmascience nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą w ciąży lub z kobietą, która może zajść w ciążę, należy używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Abiraterone Pharmascience?

W trakcie stosowania leku Abiraterone Pharmascience mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się takie objawy jak: osłabienie siły mięśni, drżenie mięśni lub kołatanie serca (objawy niskiego stężenia potasu we krwi); zażółcenie skóry lub oczu, ciemny mocz, ciężkie nudności lub wymioty (objawy zaburzenia czynności wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Abiraterone Pharmascience?

W przypadku zastosowania większej ilości leku niż zalecona należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek Abiraterone Pharmascience wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Abiraterone Pharmascience nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów, posługiwanie się narzędziami i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Abiraterone Pharmascience?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Abiraterone Pharmascience - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Abiraterone Pharmascience - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem