LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gerocilan (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gerocilan (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
77,80
Cena
100% (zł):
77,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Gerocilan (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
46,10
Cena
100% (zł):
46,10
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gerocilan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

G.L. Pharma GmbH

Co zawiera lek Gerocilan?

Lek Gerocilan występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni omówić z lekarzem zastosowanie tego leku.

Jak działa lek Gerocilan?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka po stymulacji seksualnej, umożliwiając w ten sposób napływ krwi do członka. Lek pomaga osiągnąć wzwód jedynie po wcześniejszym pobudzeniu seksualnym. Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować lek Gerocilan?

Gerocilan w dawce 5 mg i 20 mg jest stosowany u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Dodatkowo Gerocilan w dawce 5 mg jest stosowany u dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi stanem chorobowym nazywanym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować lek Gerocilan?

Lekarz określi dawkę leku Gerocilan indywidualnie dla każdego pacjenta. Nie wolno przyjmować leku Gerocilan częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Gerocilan raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w ciągu 24 godzin; lek nie zadziała bez wcześniejszej stymulacji seksualnej.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy lek Gerocilan nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Gerocilan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Gerocilan?

Przed zleceniem przyjmowania leku Gerocilan lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Lekarz przekaże zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Gerocilan i jak najszybciej zwrócić się do lekarza. Należy przerwać stosowanie leku Gerocilan i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia pogorszenia lub nagłej utraty słuchu. Lek Gerocilan nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować lek Gerocilan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Gerocilan nie wolno przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować lek Gerocilan z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Gerocilan - należy zachować ostrożność w przypadku jego spożywania. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi - jeśli pacjent przyjął lek Gerocilan lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji.

Czy można stosować lek Gerocilan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Gerocilan nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Gerocilan?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Gerocilan opisane są szczegółowo działania niepożądane związane z jego stosowaniem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Gerocilan i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się następujących objawów: ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej lecz natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i niekiedy bolesna erekcja (jeśli erekcja trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia; nagłe pogorszenie lub utrata słuchu; reakcje alergiczne, w tym wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Gerocilan?

W sytuacji przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Gerocilan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Ponieważ u niektórych mężczyzn przyjmujących lek Gerocilan obserwowano zawroty głowy, należy poznać swoją reakcję na lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Jak przechowywać lek Gerocilan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Gerocilan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem