LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadulan (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadulan (Rp) tabletki powlekane 5 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
98,00
Cena
100% (zł):
98,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadulan (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
158,00
Cena
100% (zł):
158,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadulan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Co zawiera Tadulan?

Lek Tadulan występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadulan?

Tadalafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Tadulan?

Lek Tadulan w dawce 5 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Lek Tadulan w dawce 5 mg jest także stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Tadulan?

Dawkowanie leku Tadulan określa lekarz. Leku Tadulan nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Tadulan raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Lek Tadulan nie działa przy braku stymulacji seksualnej.

Sposób podawania

Lek można zażyć niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Tadulan nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Tadulan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadulan?

Przed wprowadzeniem leczenia z zastosowaniem leku Tadulan lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Tadulan i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, albo pojawi się pogorszenie lub nagła utrata słuchu. Tadulan nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Tadulan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadulan nie wolno stosować, jeśli pacjent przyjmuje następujące leki: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadulan z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadulan - należy zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi - jeśli pacjent przyjął tabletkę leku Tadulan lub planuje jej przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Dodatkowo spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji.

Czy można stosować Tadulan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadulan nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadulan?

Działania niepożądane powiązane ze stosowaniem leku Tadulan są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy zaprzestać stosowania leku Tadulan i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się: ból w klatce piersiowej (nie wolno wówczas przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej, ale natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i bolesna erekcja (jeśli erekcja trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia; reakcje alergiczne (w tym wysypki).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadulan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy powiadomić o tym lekarza.

Czy Tadulan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Tadulan niekiedy mogą wystąpić zawroty głowy - należy poznać swoją reakcję na ten lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Jak przechowywać Tadulan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadulan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem