LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zolpidem Vitabalans (Zolpidem)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zolpidem Vitabalans (Rp) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,00
Cena
100% (zł):
12,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zolpidem Vitabalans (Rp) tabletki powlekane 10 mg 100 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,00
Cena
100% (zł):
27,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zolpidem Vitabalans

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vitabalans Oy

Co zawiera lek Zolpidem Vitabalans?

Lek Zolpidem Vitabalans występuje w postaci tabletek, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu (w postaci winianu). Tabletkę można podzielić na 2 równe dawki.

Jak działa lek Zolpidem Vitabalans?

Zolpidem jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek Zolpidem Vitabalans?

Lek Zolpidem Vitabalans jest lekiem nasennym przeznaczonym wyłącznie dla dorosłych do krótkotrwałego stosowania.

Jak stosować lek Zolpidem Vitabalans?

Dawkowanie leku Zolpidem Vitabalans jest ustalane przez lekarza. Czas leczenia powinien być jak najkrótszy. Nie należy nagle przerywać stosowania leku, dopóki nie zaleci tego lekarz. W razie kończenia leczenia zalecone będzie stopniowe zmniejszanie dawki leku zgodnie ze schematem podanym przez lekarza.

Sposób podawania

Pojedynczą dawkę leku należy przyjąć bezpośrednio przed snem. Lek może być stosowany z jedzeniem i piciem. Nie należy przyjmować kolejnej dawki leku tej samej nocy. Nie przekraczać dawki 1 tabletka na 24 godziny. Tabletkę należy przyjmować, popijając odpowiednią objętością płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Zolpidem Vitabalans?

Jeśli pacjent zapomniał o przyjęciu leku przed snem, może go przyjąć już w łóżku, jeśli jest pewien, że będzie miał możliwość przespania całej nocy (8 godzin). Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Zolpidem Vitabalans nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zolpidem) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Zolpidem Vitabalans nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zolpidem Vitabalans?

Po wywiadzie z pacjentem lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku Zolpidem Vitabalans oraz inne leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz poinformuje pacjenta o ograniczonym czasie stosowania leku, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy dostosować się do zaleceń lekarskich dotyczących leczenia i nie przekraczać przepisanej dawki leku. Czas stosowania leku waha się zwykle od kilku dni do 2 tygodni i nie powinien przekraczać 4 tygodni. Należy zgłosić się do lekarza w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów w podeszłym wieku. Podczas stosowania zolpidemu istnieje ryzyko uzależnienia, które zwiększa się z dawką i czasem trwania leczenia. Ryzyko jest większe u pacjentów nadużywających w przeszłości alkoholu i leków. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był w przeszłości uzależniony od alkoholu lub leków, a w trakcie leczenia jak najszybciej zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku. Jeśli wystąpi niepokój ruchowy, pobudzenie, rozdrażnienie, agresja, urojenia, napady złości, koszmary senne, omamy, psychozy, wzmożona bezsenność, niewłaściwe zachowanie lub inne zaburzenia zachowania należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Należy natychmiast przerwać leczenie i porozumieć się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe zachowania pacjenta podczas snu, w tym chodzenie podczas snu. Nie wolno spożywać alkoholu w czasie stosowania leku Zolpidem Vitabalans.

Jak stosować lek Zolpidem Vitabalans z innymi lekami?

Lek Zolpidem Vitabalans może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Zolpidem Vitabalans w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny omówić z lekarzem, czy możliwe jest stosowanie u nich leku Zolpidem Vitabalans.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zolpidem Vitabalans?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Zolpidem Vitabalans są przedstawione jego działania niepożądane. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Zolpidem Vitabalans?

W razie zażycia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku, należy jak najszybciej powiadomić o tym lekarza lub udać się do szpitala.

Czy lek Zolpidem Vitabalans wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Zolpidem Vitabalans powoduje zaburzenia sprawności psychofizycznej. Zalecane jest zachowanie przynajmniej 8-godzinnej przerwy pomiędzy przyjęciem zolpidemu a prowadzeniem pojazdów, obsługiwaniem maszyn oraz pracą na wysokościach. Nie należy spożywać alkoholu ani substancji psychoaktywnych podczas stosowania leku Zolpidem Vitabalans, gdyż może to nasilić te zaburzenia.

Jak przechowywać lek Zolpidem Vitabalans?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych środków ostrożności dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zolpidem Vitabalans - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem