LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sildenafil Medreg (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sildenafil Medreg (Rp) tabletki powlekane 100 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sildenafil Medreg (Rp) tabletki powlekane 100 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sildenafil Medreg

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medreg s.r.o.

Co zawiera Sildenafil Medreg?

Lek Sildenafil Medreg występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Tabletkę można podzielić na pół, aby otrzymać dawkę 50 mg.

Jak działa Sildenafil Medreg?

Syldenafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem jednoczesnego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować Sildenafil Medreg?

Lek Sildenafil Medreg stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaburzeń wzwodu, czyli impotencji (jest to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego).

Jak stosować Sildenafil Medreg?

Dawkę leku Sildenafil Medreg określa lekarz. Lek Sildenafil Medreg należy przyjąć około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Sildenafil Medreg nie należy stosować częściej niż raz na dobę. Lek Sildenafil Medreg umożliwia osiągnąć erekcję jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych osób, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie leku może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty po obfitym posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zażyciu leku Sildenafil Medreg nie dochodzi do wzwodu lub jeśli czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek Sildenafil Medreg może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Kiedy Sildenafil Medreg nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Sildenafil Medreg nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sildenafil Medreg?

Przed przepisaniem leku Sildenafil Medreg lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, zapozna się z przeciwwskazaniami i środkami ostrożności dotyczącymi jego stosowania i podejmie decyzję o możliwości jego zastosowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować większej ilości tabletek leku niż przepisana przez lekarza. Leku Sildenafil Medreg nie należy przyjmować, jeśli nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Medreg i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Sildenafil Medreg nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi metodami leczenia zaburzeń wzwodu. Sildenafil Medreg nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Jak stosować Sildenafil Medreg z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Sildenafil Medreg nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Sildenafil Medreg z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Sildenafil Medreg w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku. Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu - aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Sildenafil Medreg, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed jego zażyciem.

Czy można stosować Sildenafil Medreg w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Sildenafil Medreg nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sildenafil Medreg?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane, które mogą pojawić w trakcie stosowania leku Sildenafil Medical. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Medreg i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w razie pojawienia się następujących działań niepożądanych: nagły świszczący oddech, trudności z oddychaniem lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki; objawy ciężkich reakcji skórnych (np. ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sildenafil Medreg?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Czy Sildenafil Medreg wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sildenafil Medreg może powodować zawroty głowy i zaburzenia widzenia. Pacjent powinien zorientować się w jaki sposób reaguje na ten lek przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn.

Jak przechowywać Sildenafil Medreg?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sildenafil Medreg - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem