LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sildenafil Synoptis (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sildenafil Synoptis (Rp) tabletki powlekane 100 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,00
Cena
100% (zł):
23,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sildenafil Synoptis

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Sildenafil Synoptis?

Lek Sildenafil Synoptis to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.

Jak działa lek Sildenafil Synoptis?

Syldenafil należ do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając w ten sposób napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować lek Sildenafil Synoptis?

Lek Sildenafil Synoptis jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn (impotencji) - niemożności uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jak stosować lek Sildenafil Synoptis?

Dawkowanie leku ustala lekarz. Lek Sildenafil Synoptis powinien być przyjęty około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Sildenafil Synoptis nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Lek Sildenafil Synoptis umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie leku może nastąpić później, jeśli zostanie przyjęty po obfitym posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Sildenafil Synoptis nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Kiedy lek Sildenafil Synoptis nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Sildenafil Synoptis nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sildenafil Synoptis?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Synoptis lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem i podejmie decyzję o zastosowaniu leku. Nie należy przekraczać zaleconej przez lekarza dawki leku. W razie pojawienia się nagłego pogorszenia widzenia lub nagłej utraty wzroku należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Synoptis i niezwłocznie porozumieć się z lekarzem. Leku Sildenafil Synoptis nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi rodzajami terapii zaburzeń wzwodu. Lek Sildenafil Synoptis nie jest przeznaczony dla kobiet. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Sildenafil Synoptis z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Syldenafilu nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować lek Sildenafil Synoptis z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Sildenafil Synoptis w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku. Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu - aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Sildenafil Synoptis, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Czy można stosować lek Sildenafil Synoptis w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Sildenafil Synoptis nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sildenafil Synoptis?

Działania niepożądane powiązane ze stosowanie leku Sildenafil Synoptis są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Sildenafil Synoptis i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; bóle w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużające się i niekiedy bolesne wzwody (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki, objawy ciężkich reakcji skórnych (np. ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sildenafil Synoptis?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Czy lek Sildenafil Synoptis wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sildenafil Synoptis może powodować zawroty głowy i zaburzenia widzenia - przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn pacjenci powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na ten lek.

Jak przechowywać lek Sildenafil Synoptis?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sildenafil Synoptis - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem