LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Diclofenac Apteo Med (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Diclofenac Apteo Med (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,30
Cena
100% (zł):
16,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Diclofenac Apteo Med

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Diclofenac Apteo Med - skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera 0,5 mg parahydroksybenzoesanu propylu, 0,5 mg parahydroksybenzoesanu metylu i 80 mg glikolu propylenowego.

Diclofenac Apteo Med - wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat w miejscowym leczeniu:

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat:
  - pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń);
  - bólu pleców;
  - ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (powyżej 18 lat):
  - ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Diclofenac Apteo Med - dawkowanie

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
  Preparat należy stosować miejscowo na skórę 3 lub 4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 do 4 g żelu (odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni około 400-800 cm2. Po zastosowaniu preparatu należy umyć ręce, chyba że ręce są miejscem leczonym.
  Preparat może być stosowany jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami, ale nie należy stosować go z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi.
  Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. U osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat w przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej. U osób dorosłych (w wieku powyżej 18 lat) w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować preparatu przez dłużej niż 21 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. U młodzieży w wieku powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania preparatu przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 14 lat)
  Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

W przypadku stosowania preparatu u osób w podeszłym wieku należy stosować dawkowanie jak u osób dorosłych.

Diclofenac Apteo Med - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat.

Diclofenac Apteo Med - ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie na zlecenie lekarza; w takich przypadkach preparatu nie należy stosować na okolice piersi kobiet karmiących piersią ani na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Diclofenac Apteo Med - działania niepożądane

Często: wysypka skórna, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), świąd. Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych w przypadku stosowania preparatu na duże powierzchnie skóry lub podczas stosowania długotrwałego.

Diclofenac Apteo Med - uwagi

Preparat należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (np. jama ustna). Nie należy narażać na ekspozycję słoneczną miejsc, na które stosowany jest preparat.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Diclofenac Apteo Med - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Diclofenac Apteo Med - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem