LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Diclogel (Diclofenac)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Diclogel (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 100 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,50 Cena 100% (zł): 16,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Diclogel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Fortis Pharmaceuticals Sp. z o.o. Sp. k.

Skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera: 0,5 mg parahydroksybenzoesanu propylu, 0,5 mg parahydroksybenzoesanu metylu oraz 80 mg glikolu propylenowego.

Wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy w leczeniu: łagodnego do umiarkowanego bólu mięśni; kontuzji; bólu pourazowego.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
    Cienką warstwę żelu należy nakładać na zmienione miejsca 3 do 4 razy na dobę i wcierać delikatnie. Ilość żelu należy dostosować do potrzeby - 2 do 4 (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego). Po nałożeniu preparatu należy umyć ręce, chyba że ręce są leczonym miejscem. Diklofenak do stosowania miejscowego może być używany jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami; nie należy go stosować z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi. Preparat może być stosowany jako dodatkowe leczenie podczas doustnego przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
    Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji pacjenta na leczenie. Zaleca się ocenę leczenia po 7 dniach od jego rozpoczęcia. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub objawy pogorszyły się, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatu dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat
    Preparat jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)

Należy stosować dawkowanie jak u osób dorosłych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci z astmą przewlekłą lub bez, u których występują napady astmy, pokrzywki lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz u których obrzęk naczynioruchowy jest wywoływany przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat. Trzeci trymestr ciąży.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. W przypadku stosowania diklofenaku u kobiet planujących ciążę oraz w czasie pierwszego i drugiego trymestru ciąży, należy stosować dawkę możliwie najmniejszą, a czas trwania terapii najkrótszy. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie po zaleceniu lekarza; w takich przypadkach preparatu nie należy stosować na okolice piersi kobiet karmiących piersią ani na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Działania niepożądane

Często: wysypka skórna, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), świąd. Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy); astma; wysypka krostkowa, reakcje nadwrażliwości na światło. Częstość nieznana: uczucie pieczenia w miejscu zastosowania leku, suchość skóry. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych w przypadku stosowania preparatu na duże powierzchnie skóry lub podczas długotrwałego stosowania.

Uwagi

Preparat należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry; nie należy stosować w przypadku ran lub otwartych urazów. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Nie jest zalecana ekspozycja skóry leczonej preparatem na działanie promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem