LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Felogel Мax (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Felogel Мax (OTC) żel 23,2 mg/g 1 tuba 120 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
31,00
Cena
100% (zł):
31,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Felogel Мax

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sopharma Warszawa Sp. z o.o.

Felogel Мax - skład

1 g żelu zawiera 23,2 mg dietyloamoniowego diklofenaku, co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera 50 mg glikolu propylenowego i 0,2 mg butylohydroksytoluenu.

Felogel Мax - wskazania

 • Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsza
  W celu miejscowego objawowego łagodzenia bólu, obrzęku i stanu zapalnego w przypadku:
  - urazu tkanek miękkich, urazu ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręceń, nadwyrężeń i stłuczeń oraz bólu pleców (urazy sportowe);
  - ograniczonych postaci reumatyzmu tkanek miękkich: zapalenie ścięgien (np. łokieć tenisisty), zapalenia kaletki maziowej, zespołu barkowo-ramiennego i zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (w wieku 18 lat i starsi)
  W objawowym łagodzeniu bólu ograniczonych postaci chorób zwyrodnieniowych stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych oraz kręgosłupa.

Felogel Мax - dawkowanie

 • Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsza
  Preparat zapewnia łagodzenie bólu do 12 godzin, zastosowany 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Żel należy delikatnie wcierać na zmienione chorobowo miejsce. Ilość leku zależy od wielkości bolesnego miejsca: ilość żelu od 2 do 4 g (odpowiadająca wielkości wiśni lub orzecha włoskiego) jest wystarczająca do leczenia obszaru o powierzchni 400-800 cm2. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 g żelu. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to ręce są obszarem poddanym leczeniu. Preparat może być stosowany z bandażami nieokluzyjnymi, ale nie należy go stosować ze szczelnym opatrunkiem okluzyjnym. Przed nałożeniem na skórę opatrunku żel należy pozostawić na kilka minut do wyschnięcia na skórze.
  Czas trwania leczenia zależy od wskazań i odpowiedzi terapeutycznej. W przypadku stanów pourazowych i zlokalizowanych postaci reumatyzmu tkanek miękkich (dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsi) nie zaleca się stosowania żelu dłużej niż 14 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. W leczeniu zlokalizowanych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów (dorośli w wieku 18 lat i starsi) nie zaleca się stosowania żelu dłużej niż 21 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. W przypadku młodzieży w wieku 14 lat i powyżej, jeśli konieczne jest stosowanie preparatu dłużej niż 7 dni lub jeśli objawy nasilają się, pacjent lub opiekun powinien skonsultować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat
  Nie ma jest wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku można zastosować dawkę jak dla osób dorosłych. Ze względu na potencjalny profil działań niepożądanych osoby w podeszłym wieku powinny być uważnie monitorowane.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Nie ma konieczności zmniejszania dawki u pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Felogel Мax - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować u pacjentów z przewlekłą astmą lub bez, u których kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne wywołują napady astmy, obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej nosa. Stosowanie na otwarte urazy, stany zapalne lub zakażenia skóry, a także na wyprysk lub błony śluzowe. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Felogel Мax - ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować diklofenaku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli diklofenak jest stosowany przez kobietę planującą zajście w ciążę albo będącą w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, dawka powinna być możliwie jak najmniejsza, a okres leczenia jak najkrótszy. Stosowanie diklofenaku w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w okresie karmienia piersią wyłącznie pod nadzorem fachowego personelu medycznego. Preparatu nie należy stosować na piersi matek karmiących piersią ani w innych miejscach na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Felogel Мax - działania niepożądane

Często: zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), wysypka, rumień, wyprysk, świąd.
Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry.
Bardzo rzadko: wysypka krostkowa; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło.
Częstość nieznana: pieczenie w miejscu zastosowania, suchość skóry.
Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych, gdy preparat jest stosowany na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Felogel Мax - uwagi

Nie należy dopuścić do kontaktu preparatu z oczami lub błonami śluzowymi. Pacjentów należy ostrzec przed nadmierną ekspozycją na światło słoneczne, aby zmniejszyć częstość występowania nadwrażliwości na światło.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Felogel Мax - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Felogel Мax - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem