LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mel Max Actigel (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mel Max Actigel (OTC) żel 20 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,70
Cena
100% (zł):
20,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mel Max Actigel (OTC) żel 20 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,40
Cena
100% (zł):
28,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mel Max Actigel (OTC) żel 20 mg/g 1 tuba 180 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
47,00
Cena
100% (zł):
47,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mel Max Actigel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Mel Max Actigel - skład

1 g żelu zawiera 20 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera 50 mg glikolu propylenowego). Preparat zawiera kompozycję zapachową zawierającą między innymi: aldehyd heksylocynamonowy, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, cytronellol, eugenol, kumarynę, linalol, salicylan benzylu oraz 3-metylo-4-(2,6,6-trimetylo-2-cykloheksen-1-ylo)-3-buten-2-on.

Mel Max Actigel - wskazania

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
  Preparat jest stosowany w miejscowym leczeniu:
  - pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń);
  - bólu pleców;
  - ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (w wieku powyżej 18 lat)
  Preparat jest stosowany w miejscowym leczeniu:
  - ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Mel Max Actigel - dawkowanie

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
  Preparat należy stosować dwa razy na dobę. Ilość żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo: ilość żelu od 2 do 4 g (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest odpowiednia do leczenia obszaru o powierzchni 400-800 cm2. Po zastosowaniu preparatu należy wytrzeć ręce w chusteczkę, a następnie umyć ręce, chyba, że ręce są miejscem leczonym. Po zastosowaniu preparatu należy poczekać do pełnego wyschnięcia żelu przed rozpoczęciem kąpieli. Preparat może być stosowany jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami, ale nie należy go stosować pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza.
  Czas leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku pourazowych stanów zapalnych i reumatyzmu tkanki miękkiej nie należy stosować preparatu dłużej niż 14 dni, o ile nie zalecono inaczej. W leczeniu zwyrodnienia stawów (u pacjentów w wieku powyżej 18 lat) preparat należy stosować do 21 dni, o ile nie zalecono inaczej. U młodzieży w wieku powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania preparatu przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 14 lat)
  Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

W przypadku stosowania preparatu u osób w podeszłym wieku należy stosować dawkowanie jak u pozostałych osób dorosłych.

Sposób podawania

Żel należy delikatnie wcierać w skórę w miejscu bólu.

Mel Max Actigel - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których astma, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat.

Mel Max Actigel - ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. W przypadku stosowania diklofenaku przez kobiety planujące ciążę oraz w czasie pierwszego i drugiego trymestru ciąży, należy stosować dawkę możliwie najmniejszą, a czas trwania leczenia jak najkrótszy. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie na zalecenie lekarza; w takich przypadkach preparatu nie należy stosować na piersi kobiet karmiących ani na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Mel Max Actigel - działania niepożądane

Często: wysypka, wyprysk, rumień, świąd, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry).
Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry.
Bardzo rzadko: wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło.
Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych diklofanaku w przypadku stosowania preparatu w większej dawce i dłużej niż zalecany okres stosowania.

Mel Max Actigel - uwagi

Preparat należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi. W trakcie leczenia może wystąpić nadwrażliwość na światło objawiająca się występowaniem reakcji skórnych po wyeksponowaniu na światło słoneczne.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mel Max Actigel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Mel Max Actigel - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem