Ibuprofen Dr. Max żel (Ibuprofen)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | Refundacja |
Opłata pacjenta (zł) | Cena 100% (zł) | Wskazania refundacyjne Opis leku |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ibuprofen Dr. Max (OTC) | żel | 50 mg/g | 1 tuba 50 g |
Refundacja |
Opłata pacjenta (zł): 15,50 |
Cena 100% (zł): 15,50 |
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
Ibuprofen Dr. Max żel
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Dr. Max Pharma s.r.o.
- Ibuprofen Dr. Max żel - skład
- Ibuprofen Dr. Max żel - wskazania
- Ibuprofen Dr. Max żel - dawkowanie
- Ibuprofen Dr. Max żel - przeciwwskazania
- Ibuprofen Dr. Max żel - ciąża i karmienie piersią
- Ibuprofen Dr. Max żel - działania niepożądane
- Ibuprofen Dr. Max żel - uwagi
- Ibuprofen Dr. Max żel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
- Ibuprofen Dr. Max żel - powiązane artykuły
Ibuprofen Dr. Max żel - wskazania
Miejscowe objawowe łagodzenie okazjonalnego bólu mięśni spowodowanego niewielkimi siniakami, urazami lub nadwyrężeniami, sztywnością karku lub innymi przykurczami, lekkimi skręceniami oraz bólu dolnej części pleców u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Ibuprofen Dr. Max żel - dawkowanie
- Dorośli i młodzież (w wieku powyżej 12 lat)
Zalecana dawka to od 50 do 125 mg ibuprofenu, co odpowiada paskowi żelu od 4 do 10 cm Żel należy nałożyć i delikatnie wsmarować w miejsce objęte dolegliwościami, aż do całkowitego wchłonięcia. Żel należy stosować maksymalnie 4 razy na dobę. Po 7 dniach stosowania u dorosłych lub po 5 dniach stosowania u młodzieży, należy ocenić leczenie, zwłaszcza jeśli objawy nasilają się lub utrzymują. Preparatu nie należy stosować pod opatrunkami okluzyjnymi. - Dzieci
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku
Nie jest konieczne dostosowanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku.
Sposób podawania
Preparat jest przeznaczony do stosowania na skórę. Po każdej aplikacji leku należy umyć ręce.
Ibuprofen Dr. Max żel - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (na przykład skurcz oskrzeli, astma, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) związane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Stosowanie na uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę jest przeciwwskazane.
Ibuprofen Dr. Max żel - ciąża i karmienie piersią
Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
Ibuprofen Dr. Max żel - działania niepożądane
Niezbyt często: umiarkowany miejscowy rumień, zapalenie skóry, miejscowe podrażnienie, które ustępuje po przerwaniu leczenia.
Rzadko: fotodermatoza.
Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości na światło.
Ibuprofen Dr. Max żel - uwagi
Preparat należy nakładać wyłącznie na nieuszkodzoną, niezmienioną chorobowo skórę i nie stosować na otwarte rany lub uszkodzoną skórę. Należy unikać długotrwałego stosowania preparatu lub na dużych obszarach skóry. Nie dopuszczać do kontaktu żelu z oczami lub błonami śluzowymi. Należy unikać jednoczesnego stosowania na tym samym obszarze innych produktów leczniczych do stosowania miejscowego. Należy unikać ekspozycji leczonego obszaru skóry na działanie słońca.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk
Ibuprofen Dr. Max żel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
- Axoprofen
- Axoprofen Forte tabletki
- Axoprofen Forte zawiesina
- Babyfen
- Dolgit
- Dolgit Gel
- Ibufast Forte
- Ibufen
- Ibufen Baby
- Ibufen dla dzieci Forte
- Ibufen Junior
- Ibufen mini Junior
- Ibum Comfort Minicaps
- Ibum dla dzieci
- Ibum Express Forte
- Ibum Femina
- Ibum Forte kapsułki
- Ibum Forte zawiesina
- Ibum Forte Pure
- Ibum Sprint
- Ibum Supermax
- Ibumax
- Ibumax Forte
- Ibunid dla dzieci Forte
- Ibupar
- Ibupar forte
- Ibuprex
- Ibuprex Max
- Ibuprofen AFL
- Ibuprofen Aflofarm
- Ibuprofen Apteo Med tabletki
- Ibuprofen Apteo Med żel
- Ibuprofen Aurovitas
- Ibuprofen B. Braun
- Ibuprofen Dr. Max kapsułki
- Ibuprofen Dr. Max tabletki
- Ibuprofen Dr. Max żel
- Ibuprofen Forte Apteo Med
- Ibuprofen Forte DOZ
- Ibuprofen Hasco
- Ibuprofen Kabi
- Ibuprofen Max Aurovitas
- Ibuprofen TZF
- Ibuprom
- Ibuprom dla Dzieci Forte
- Ibuprom Effect żel
- Ibuprom Max
- Ibuprom Max Rapid
- Ibuprom Max Sprint
- Ibuprom Rapid
- Ibuprom RR Max
- Ibuprom Sport spray
- Ibuprom Sprint
- Ibuprom Ultramax
- Iburapid
- Ibutact
- Inflanor
- Inflanor Max
- Kidofen
- Kidofen max
- Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max
- Metafen Ibuprofen
- Metafen Ibuprofen Caps
- Metafen żel Forte
- MIG
- MIG dla dzieci Forte
- Nurofen
- Nurofen dla dzieci czopki
- Nurofen dla dzieci Forte
- Nurofen dla dzieci Junior
- Nurofen Express Caps
- Nurofen Express Forte
- Nurofen Express Forte Tabs
- Nurofen Forte
- Nurofen Mięśnie i Stawy plastry
- Nurofen Mięśnie i Stawy żel
- Nurofen Mięśnie i Stawy Forte
- Paduden Express
- Paduden Express Forte
- Pedea
Ibuprofen Dr. Max żel - powiązane artykuły

Leki do stosowania miejscowego na bóle stawów i mięśni
W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.
Więcej »Reklama
Reklama